| MOQ: | 50 |
| Price: | 10.6 |
| Product Form | Size Range |
|---|---|
| Plate/Sheet | 0.5~60.0mm (THK)×2000mm(WIDTH)×6000mm(LENGTH) |
| Bar (Round) | Φ5.5~250mm |
| Bar (Square) | 40~240mm×40~240mm |
| Strip | 0.05~3.0mm (THK)×≤420mm(WIDTH) |
| Seamless Pipe | 0.2mm~508mm (OD)×0.5mm~18mm(WT) |
| Welded Tube | 0.5mm~120mm (OD)×0.05mm~10mm(WT) |
| Wire | Φ0.1mm~18mm |
| Element | Content |
|---|---|
| C | ≤0.15 |
| Mn | ≤1.0 |
| Si | ≤0.5 |
| S | ≤0.015 |
| Cr | 14.0~17.0 |
| Ni | ≥72.0 |
| Fe | 6.0~10.0 |
| Cu | ≤0.5 |
| MOQ: | 50 |
| Price: | 10.6 |
| Product Form | Size Range |
|---|---|
| Plate/Sheet | 0.5~60.0mm (THK)×2000mm(WIDTH)×6000mm(LENGTH) |
| Bar (Round) | Φ5.5~250mm |
| Bar (Square) | 40~240mm×40~240mm |
| Strip | 0.05~3.0mm (THK)×≤420mm(WIDTH) |
| Seamless Pipe | 0.2mm~508mm (OD)×0.5mm~18mm(WT) |
| Welded Tube | 0.5mm~120mm (OD)×0.05mm~10mm(WT) |
| Wire | Φ0.1mm~18mm |
| Element | Content |
|---|---|
| C | ≤0.15 |
| Mn | ≤1.0 |
| Si | ≤0.5 |
| S | ≤0.015 |
| Cr | 14.0~17.0 |
| Ni | ≥72.0 |
| Fe | 6.0~10.0 |
| Cu | ≤0.5 |