| MOQ: | 100 |
| Price: | 2.65 |
| Type | Stainless Steel Flat Bar |
|---|---|
| Standard | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN |
| Grade | 304, 304L, 309S, 310S, 316L, 316Ti, 317L, 321, 347H, 409, 409L, 410, 420, 430, etc. |
| Specification | Thickness: 2mm-100mm, Width: 10mm-500mm |
| Length | 2m-6m, or custom lengths as required |
| Surface Treatment | Pickling, Bright, Black |
| Package | Bundles with seaworthy wooden pallets or custom packaging |
| Thickness | Available Widths | Length |
|---|---|---|
| 3mm | 20mm to 150mm | 6000mm |
| 4mm | 25mm to 150mm | 6000mm |
| 5mm | 25mm to 150mm | 6000mm |
| 6mm | 25mm to 150mm | 6000mm |
| 8mm | 40mm to 150mm | 6000mm |
| 10mm | 50mm to 150mm | 6000mm |
| 15mm | 50mm to 150mm | 6000mm |
| MOQ: | 100 |
| Price: | 2.65 |
| Type | Stainless Steel Flat Bar |
|---|---|
| Standard | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN |
| Grade | 304, 304L, 309S, 310S, 316L, 316Ti, 317L, 321, 347H, 409, 409L, 410, 420, 430, etc. |
| Specification | Thickness: 2mm-100mm, Width: 10mm-500mm |
| Length | 2m-6m, or custom lengths as required |
| Surface Treatment | Pickling, Bright, Black |
| Package | Bundles with seaworthy wooden pallets or custom packaging |
| Thickness | Available Widths | Length |
|---|---|---|
| 3mm | 20mm to 150mm | 6000mm |
| 4mm | 25mm to 150mm | 6000mm |
| 5mm | 25mm to 150mm | 6000mm |
| 6mm | 25mm to 150mm | 6000mm |
| 8mm | 40mm to 150mm | 6000mm |
| 10mm | 50mm to 150mm | 6000mm |
| 15mm | 50mm to 150mm | 6000mm |